Dřevěné hračky přinášejí stále nové podněty, které děti nikdy neomrzí.

06.10.2014

Dřevěné hračky najdete téměř ve všech kategoriích a herních tématech. Stavby z dřevěných kostek bohatě rozvíjejí dětskou fantazii a skoro vždy zjistíte, že kostiček na hraní není nikdy dost a že bude třeba dokoupit další stavební materiál. Stavění z dřevěných kostek není hrou jen pro kluky, ale postavit si pohádkový zámek z pestrobarevných kostiček, bude jistě hračkou i pro šikovné holky. Velké barevné korálky na navlékání pomáhají malým dětem procvičit jemnou motoriku. Navlékací obrázek můžete mít vždy po ruce ve své kabelce a zkrátit tak dětem dlouhou chvíli při čekání na sestřičku či bratříčka u školy nebo v čekárně u lékaře.,

Obrázkové kostičky a motorické labyrinty procvičují prostorovou představivost. Tahací hračky rozveselí první krůčky kluků i holčiček. S dřevěným vláčkem si jistě hráli i naši dědečkové a přesto se i dnes najdou v každém správném klukovském pokojíčku. Holčičky dají nejspíš přednost domečku pro panenky nebo vybavení do obchodu a do kuchyňky.

Až si budou vaše děti hrát s dřevěnými hračkami, možná se neubráníte nostalgickým vzpomínkám na své dětství. Tak neváhejte a pohrajte si s nimi, dřevo je krásný, přírodní materiál! K modernímu zpracování hraček ze dřeva patří i způsob jejich barvení, které probíhá velmi citlivě, za použití nezávadných, ekologicky šetrných barev.

Dřevěné hračky přinášejí stále nové podněty, které děti nikdy neomrzí.