Elektronické stavebnice: skvělá zábava pro kluky i tatínky

01.09.2017

Vzpomínáte na skvělé časy z dob vašeho mládí se stavebnicí Merkur a mrzí vás, že už pro dnešní děti nic podobného není? To nemáte tak úplně pravdu. Merkur je samozřejmě jen jeden, ale pokud chcete pro zvídavého školáka nějakou smysluplnou stavebnici, která zabaví nejen ruce, ale i hlavu, je tu i jiný favorit. Stavebnice Boffin.

 

Elektronické stavebnice Boffin nadchnnou každého malého školáka, kterého baví fyzika a elektronika. Ze stavebnice může dítě postavit vlastní detektor lži, rádio, měřič odporu, kompas, telegraf, solární budík a dalších 750 projektů a přístrojů. Prostě paráda.

V poslední době se hodně mluví o tom, že děti nebaví přírodní vědy. No možná je to proto, že více dětí nemá stavebnice Boffin ;)

 

Stavebnice se skládá ze základní mřížky a několika desítek elektronických součástek jako solární článek, kontaktní vodič, kondenzátor, LED dioda a další, které se na desku připevňují. Ke stavebnici jdou dokupovat různá rozšíření a jednotlivé součástky ze stavebnic jsou za sebe navzájem nahraditelné. Ke stavebnici je přiložen klasický i DVD manuál spolu se softwarem na propojení s počítačem, které pomáhá s dokončením některých projektů.

Pokud vám vadí, že vaše ratolest tráví většinu času s nosem zaraženým do mobilu nebo tabletu a hraje na něm bůhvíco, dejte mu do ruky hračku, která bude dost atraktivní, aby tablet předčila. To je dost těžký úkol, ale my věříme, že stavebnice Boffin to dokážou. No zkuste to sami.

 

A pokud už ji třeba máte, věřte, že to není jediná hračka z této kategorie. Naše nabídka elektronických stavebnic je mnohem širší. Velkým hitem jsou například elektronické stavebnice Cobi, ze kterých si malí šikulové sestaví jedno z parádních vozidel, které pak můžou ovládat jako RC model. Vybírat můžete z tanku, jeepu, buldozeru nebo raketometu. Vsadíme se, že těmto setům neodolají ani tatínkové. Navíc se dodávají v krásné plechové krabici, která jako dárek určitě zaujme. 

Pro fajnšmekry a fanoušky robotiky je tady lahůdka od značky LEGO®, která kombinuje univerzalitu stavebního systému LEGO® a nejvyspělejších technologií. Ze setu LEGO Mindstorms 31313 EV3 si vytvoříte vlastního robota, kterého pak můžete libovolně ovládat svými příkazy. 

Elektronické stavebnice: skvělá zábava pro kluky i tatínky

Související produkty