Merkur je stavebnice s historií, která sahá do počátku minulého století

Kdo šroubuje, nezlobí! Každý tatínek si ze svých dětských let pamatuje hodiny a hodiny nekončící zábavy, ale i titěrné dřiny a náročného plánování s Merkurem, který je fenoménem mezi českými stavebnicemi. Při skládání, montování a stavění důmyslných konstrukcí z Merkuru, si procvičíte svojí šikovnost a manuální zručnost, stejně jako trpělivost. Pro stavebnici Merkur jsou typické různobarevné kovové, děrované pláty, které se spojují pomocí drobných šroubků a matiček. Z Merkuru můžete složit pohyblivé modely motorek, bugin, aut nebo letadel či vrtulníků, konstrukce budov, traktory, bagry, stavební jeřáby a mnoho dalšího. Vaší fantazii se meze nekladou!

Stavebnice Merkur ale nemusí být jenom hračkou. Pro svoji univerzálnost byla používána i v rámci seriózního bádání, např. český vědec a vynálezce Otto Wichterle použil Merkur pro konstrukci prvního,

pokusného stroje na výrobu kontaktních čoček. Pořídíte-li i vy pro své zvídavé dítě Merkur, možná vychováte dalšího slavného vědce. V Polici nad Metují můžete dokonce navštívit i muzeum věnované stavebnici Merkur, ze kterého je zde postavené celé město. Podobné si potom můžete složit doma, ve svém pokojíku, ale nejdříve si musíte zajistit řádné množství dílků této originální stavebnice.

© 2016 Copyright 4kids.cz | © 2016 The LEGO Group. LEGO® a LEGO logo jsou ochrannými známkami společnosti LEGO Group. © 2016 Lucasfilm Ltd. & TM. Všechna práva vyhrazena.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
V pořádku