Stavebnice Merkur Roboant - Atmel + RC

Stavebnice Merkur Roboant - Atmel + RC
Doprava zdarma

3 699 Kč

s DPH

Dostupnost

Dočasně nedostupné

Značka
Kód výrobce
MRR 34000065

Stavebnice Merkur Roboant - Atmel + RC. 

Základní stavebnice Robotu Alfa II RC - Atmel je konstruována jako základní stavebnice robota pro získávání základních principů při konstrukci robotických modelů. Tuto stavebnici je možné rozšiřovat o již připravené a připravované moduly jako například zvuková čidla, čidlo rozpoznávající barvu, inteligentní napájení z vlastní malé fotovoltaické elektrárny apod.

Součástí této stavebnice je i RC přijímač a vysílačka, která slouží k ovládaní robota v ručním RC modu. Touto vysílačkou lze ovládat i 4 modely.

Jedná se o Open Source systém tedy otevřený systém, do kterého můžete přidávat další naše nebo vaše moduly. V továrním nastavení je již naprogramován na sledování čáry, a vyhodnocování překážek.

Robot je již z výroby naprogramován na několik základní funkci. Jedna ze základních továrních funkcí umožňuje ihned po sestavení robota pohyb po černé čáře, kterou sám sleduje a pohybuje se po ní. Při ukončení čáry robot rozpozná změnu stavu, zastaví se, vyhodnotí situaci, otočí se a až zase najede čidlo na čáru a pokračuje zpětným pohybem po čáře až k jejímu konci. Stavebnice je dodávána kompletně včetně motorů, řídící jednotky a procesoru ATMEL. V základní sestavě stavebnice je modul infra, který je již naprogramovaný a lze jej samozřejmě i dále naprogramovávat. Programování mikropočítače je velmi jednoduché, přes konektor na mikropočítači se speciálním kabelem (možno dokoupit) propojíte s klasickým PC a pomoci návodu dodaném na CD se seznámíte s principem programování a naučíte se sám programovat další činnosti robota.

8+

Věk od 8 let
Země původu ČR
Pro koho Kluky
materiál Kov
záruka 2 roky

Související produkty